Smycze dla psa

Sortowanie

Do nogi, przy nodze

Smycze dla psa to przedmioty, które powinny znajdować się w każdym domu, w którym mieszka szczekający czworonóg. Smycze kontrolują i korygują zachowanie naszego pupila w trakcie spacerów lub w miejscach publicznych. Istotne jest, by uchwyt smyczy, stabilnie „siedział” w dłoni prowadzącego spacer opiekuna. W ten sposób minimalizujemy możliwość wyślizgnięcia się smyczy i przypadkowego wypuszczenia naszego psa, który wiedziony instynktem może pognać przed siebie. Niestabilne trzymanie smyczy naraża na niebezpieczeństwo nie tylko psa, za którego poczynania i bezpieczeństwo bezapelacyjnie odpowiedzialny jest właściciel.

 

Smycze dla psa – szeroki wachlarz możliwości

Do wyboru jest sporo rodzajów smyczy dla psa; łańcuszkowe, skórzane, tekstylne. Smycze łańcuszkowe są niezwykle wytrzymałe, ale jednocześnie mniej elastyczne. Skórzane smycze są na pewno bardzo eleganckie i raczej odporne, choć z czasem pojawiają się na nich ślady użytkowania, prowadzące do przerwania. Smycze wykonane z nylonu cechują się wytrzymałością i wygodą użytkowania. Są jednymi z najczęściej wybieranych smyczy na rynku, również ze względu na cenę. Łączą więc w sobie aspekty praktyczne i ekonomiczne, a w dodatku bywają bardzo estetyczne. Najrzadziej dostępne na rynku są smycze materiałowe, wykonane np. ze sznurka. Stanowią wybór ekologiczny i bardzo praktyczny – są trwałe, łatwe i wygodne w operowaniu.

 

Smycze dla psa – róże funkcje, różne produkty

Smycze dla psa można rozróżnić też na automatyczne linkowe lub taśmowe oraz klasyczne. Ważne, by odpowiedzieć sobie na pytanie do czego smycz będzie służyć. Czy tylko do spacerów? A może również do treningów? Czy pies będzie towarzyszył nam podczas biegania lub jazdy na rowerze? Czy pupil jest okazem wystawowym i powinien posiadać nieingerującą w jego wygląd „ringówkę”? Tak czy inaczej, warto mieć kilka egzemplarzy smyczy.