Pokarm dla myszy, myszoskoczków

Sortowanie

Mysie frykasy – Pokarm dla myszy i myszoskoczków

Pokarm dla myszy jest właściwie taki sam jak dla myszoskoczków. W przeciwieństwie do innych gryzoni takich jak króliki lub świnki morskie, myszy i myszoskoczki powinny jeść zboża. Ich dobrze zbalansowana dieta opiera się wręcz na ziarnach, bogatych w konieczne do zdrowego funkcjonowania myszowatych substancje odżywcze. Podstawę stanowią zboża, czyli owies, pszenica, żyto i proso. Oprócz nich w menu myszki lub myszoskoczka powinny znaleźć się warzywa (również suszone), siano, gałązki, zioła. Cennym wzbogaceniem pożywienia mogą być też orzechy.

 

Dobrze zbalansowany pokarm dla myszy i myszoskoczków

Mieszanki wysokiej jakości składają się z najlepiej dobranych i skomponowanych składników, by dostarczyć wszystkich mikroelementów i wartości odżywczych, jakich potrzebują małe gryzonie. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz pokarmy pełnowartościowe, mogące swobodnie stanowić podstawę żywienia myszy i myszoskoczków. Mieszanki zawierają zwykle kompozycje ziaren, nasion, suszu warzywnego i owocowego oraz granulatu, zawierającego np. witaminy, tłuszcze, czy korzystne związki mineralne. Wyjątkowo twarde elementy pokarmu służą do regularnego ścierania zębów.

Pokarm dla maleńkich niejadków

Niektóre pokarmy zawierają więcej witamin niż inne, są też wzbogacone białkiem – tego rodzaju mieszanki warto podawać głównie gryzoniom w czasie choroby, po niej, lub w sytuacjach, kiedy nasz mały pupil nie ma apetytu.