Dekoracja akwarium

W imię podwodnego piękna

Akwarium samo w sobie stanowi dekorację, niezależnie od tego kto i co go zamieszkuje. Istnieją jednak elementy, których zadaniem jest podnoszenie atrakcyjności aranżacji podwodnego świata.

Dekoracja akwarium to przede wszystkim jego mieszkańcy. Unikalne kompozycje roślin i zwierząt stanowią ozdobę samą w sobie. Warto uświadomić sobie, że dekoracja akwarium spełnia też inne funkcje – wyznacza terytoria dla ryb, tworzy naturalne kryjówki, jest miejscem żerowania oraz bywa przestrzenią składania ikry.

 

Dekoracja akwarium – piękno natury i ciekawe dodatki

Wśród naturalnych produktów urozmaicających wodny krajobraz znajdują się efektowne korzenie, kamienie oraz skały. Są one odpowiednio przygotowane, by spełniać rolę dekoracji akwariowej. Inne ozdoby do akwarium to różnego rodzaju figurki (popularne są wraki statków, skrzynie skarbów, muszle, morskie stworzenia, podwodne zamki i np. repliki fragmentów starożytnej ceramiki). Często wybierane są też tła do akwarium, najczęściej w postaci fotografii przedstawiającej podwodne krajobrazy. Sztuczne rośliny potrafią bardzo dobrze się w nie wpisywać.

 

Praktyczne ozdoby do akwarium

Bardzo praktycznym rozwiązaniem są sztuczne kamienie maskujące filtry.

Nietypowe zwierzęta hodowane w akwarium, takie jak krewetki, ucieszą się z tuneli i rurek przelotowych. Wielu rybom spodobają się też kryjówki w postaci jam i jaskiń.

Osobną grupę stanowią podłoża do akwarium.