Suplementy dla psa

Sortowanie

Zdrowie w pigułce

Suplementy dla psa, podobnie jak w przypadku człowieka, stanowią ważne, ale często pomijane uzupełnienie diety. Tak jak niektóre osoby nie wyobrażają sobie jesieni bez suplementacji witaminą D3, tak i psy mogą cierpieć z powodu niedoboru np. jednego z minerałów. Dlatego tak ważne jest obserwowanie swojego pupila i reagowanie na jego potrzeby.

 

Kiedy stosować suplementy dla psa?

Bardzo często suplementy dla psa odpowiadają na konkretne problemy lub potrzeby czworonoga. Wspomagają np. jego skórę, sierść, zęby lub stawy. Niejednokrotnie zwiększone zapotrzebowanie na jakiś składnik pokarmowy czy mineralny, może wynikać z etapu życia, na którym aktualnie jest nasz pies, a innym razem choćby z rasy zwierzęcia. W bogatej ofercie suplementów znajdują się produkty stymulujące działanie praktycznie każdego układu organizmu psa. Znajdziemy więc odpowiednie produkty na wzmocnienie stawów, układu krążenia, układu pokarmowego, konkretnych narządów (np. trzustki) itd. suplementy diety dla psa służą mu w sytuacji nadszarpniętego zdrowia, pomagają w rehabilitacji
i leczeniu. Ale są też świetnym rozwiązaniem w profilaktyce zdrowia. Zasada polegająca na fakcie, że lepiej zapobiegać niż leczyć, obowiązuje przecież nie tylko ludzi.