Spray na kleszcze dla psa

Spray na kleszcze dla psa – ochrona z każdej strony

Spray na kleszcze dla psa stanowi doskonałe uzupełnienie ochrony przed insektami. Jest preparatem bardziej kosmetycznym, co sprawia, że nie powinien stanowić podstawowej formy ochrony przeciwkleszczowej dla psów. Spraye należy stosować jako dodatkowe zabezpieczenie przy równoczesnym stosowaniu kropli lub obroży przeciw pchłom i kleszczom. Ogromnym plusem preparatów w formie sprayu jest to, że można je stosować u małych i miniaturowych psów oraz u szczeniaków poniżej 10 tygodnia życia. Produkty te są wyjątkowo przydatne w uporaniu się
z inwazją pcheł.

Gdzie jeszcze można zastosować spray na kleszcze dla psa?

Sprayem opryskuje się sierść psa, by odstraszać insekty – nie tylko kleszcze, ale też pchły, wszy, wszoły czy komary. Produkty tego typu są zbawienne szczególnie podczas inwazji pcheł – oprócz opryskiwania skóry i sierści pupila, można opryskać również jego otoczenie – legowisko, czy inne miejsce w mieszkaniu. Spraye są produktami skutecznymi, często owadobójczymi, ale też bezpiecznymi – zarówno dla psów, jak i ludzi.

Choć zabieg opryskiwania sierści psa początkowo może być dla niego stresujący (wiele czworonogów nie lubi syczących puszek), warto przyzwyczajać do niego psa, starając się jak najlepiej zabezpieczyć go przed insektami.