Pielęgnacja psa

Sortowanie

Wszystkiego najlepszego na każdy dzień

Pielęgnacja psa to temat bardzo szeroki. Najogólniej rzecz ujmując, zawiera w sobie kwestie związane ze zdrowiem, higieną, kondycją, komfortem i wyglądem psa. Odpowiedni dobór środków i akcesoriów przeznaczonych do pielęgnacji Twojego pupila przełoży się nie tylko na skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów, ale też ich przyjemny charakter, co bywa niebywale trudne.

Kosmetyki dla psa, takie jak szampon czy odżywka, powinny być dopasowane do konkretnego psa. Dobór preparatów zależy od wielu czynników, np. wieku psa (ze względu na naturalne procesy rozwojowe młodego psa, szampon do kąpieli musi być przeznaczony właśnie dla szczeniąt), stanu zdrowia jego skóry (skłonności do alergii), rodzaju, a nawet koloru sierści.

Kolejną grupą akcesoriów do pielęgnacji psa są grzebienie i szczotki, z którymi należy oswajać psiego przyjaciela już po pierwszych miesiącach życia. Regularne wyczesywanie usuwa martwe włosy, rozczesuje te rosnące, pozwala pozbyć się podszerstka i pozytywnie wpływa na skórę poprawiając jej ukrwienie. Stan zdrowia skóry i sierści widać gołym okiem. Zadbana sierść to w końcu również piękny wygląd.

Nasz sklep zoologiczny oferuje bogaty asortyment kosmetyków i innych środków pielęgnujących, akcesoriów potrzebnych podczas kąpieli lub przy zabiegach dbających o dobrą kondycję sierści i skóry psa, jego łapy, uzębienie itp.