Pokarm dla jeża

Sortowanie

 

Co je jeż

Pokarm dla jeża hodowanego w domu, nie powinien różnić się zbytnio od tego, co jedzą jego ogrodowi kuzyni. Wiele osób może zdziwić fakt, że jeże wcale nie jedzą jabłek, pieczołowicie noszonych na grzbiecie w bajkach. O ile od czasu do czasu jeżyk może przekąsić owoc, o tyle w jego diecie przeważać powinno mięso. Dodatkami mogą być warzywa, takie jak np. kukurydza, fasola, marchew, czy groszek.

 

Pokarm dla jeża – białkowa torpeda

Prawdziwym smakołykiem i bombą białka, będą dla jeża wszelkiego rodzaju insekty i ich larwy – zakupione w sklepie zoologicznym. To o tyle ważne, że złapany w ogrodzie robak może zakazić nasze zwierzątko choćby pasożytami.

 

Z kuchni i ze sklepu – pokarm dla jeża

Samodzielnie możemy ugotować (bez soli) i podać jeżowi kawałek kurczaka lub jajka. Wygodnym rozwiązaniem jest gotowy pokarm dla jeża. Zwykle karmy są odpowiednio zbalansowane
i zawierają dobre proporcje składników. A jeśli zabraknie nam niespodziewanie pokarmu dla jeża, możemy podać mu jedzenie dla kotów, a najlepiej kociąt. Tyczy się to zarówno mokrej, jak i suchej karmy. Należy pamiętać o stałym dostępie zwierzęcia do świeżej wody.

 

Nie tylko jeże pigmejskie są łasuchami

Pokarm dla jeża może pomóc również zwierzakom ogrodowym w mroźne dni. Pamiętajmy o ułatwieniu zwierzakom zimowania. Zostawmy w ogrodzie stertę liści, by mogły stworzyć sobie odpowiednio izolowaną przestrzeń. I wspomóżmy ich dietę – kocia karma nie jest droga, a może uratować życie jeżowej rodzinie.