Wyposażenia klatki

Wszystko do domu pupila

Na wyposażenie klatki dla zwierząt składają się wszystkie konieczne oraz przydatne przedmioty, bez których hodowla i opieka nad małym ssakiem byłaby co najmniej bardzo utrudniona, jeśli w ogóle możliwa. Są to miski i poidła, paśniki, czyli akcesoria do karmienia, niezwykle ważne dla każdego zwierzęcia domki, gniazda i inne miejsca, w których mały pupil będzie się mógł zrelaksować i odpocząć bez ryzyka zakłócania jego spokoju. Poruszanie się po klatce mogą ułatwić różnego typu schody, przejścia itp. Tunele to też wspaniała zabawa dla wszystkich gryzoni. Akcesoria do zabawy, kołowrotki, zabawki, hamaki – to nie tylko zapewnienie zwierzakowi rozrywki, ale też pretekstu do aktywności fizycznej.

Dobry grunt to wyposażenie klatki

Wyposażenie klatki to też podłoża, trociny i drewniany pellet, żwirek, siano, a nawet piasek, który posiada dla gryzoni wyjątkowe znaczenie – pozwala się oczyszczać w kąpielach piaskowych, a jedzony w małych ilościach poprawia procesy trawienne. Może też dostarczać substancji mineralnych.

Dobro zwierzęcia zawsze przed oczami

Wyposażenie klatki to szereg przedmiotów, które odpowiedzialny opiekun powinien wybierać świadomie, kierując się troską i dobrem zwierzęcia.