Miski i poidełka dla psa

Sortowanie

Psia zastawa

Miski dla psa to obok legowiska najbardziej elementarne wyposażenie psiego ekwipunku. Rynek oferuje ogromny wybór misek dla psa, nieraz z dozownikiem lub podstawką, wykonanych z przeróżnych materiałów. Naczynia, z których je i pije zwierzak musi być dostosowane do niego samego, ale może też stanowić ozdobę przestrzeni domowej, w której nasz pupil spożywa. Szeroki wachlarz możliwości wyboru ułatwi zapewne pogodzenie funkcjonalności z atrakcyjnym wyglądem. W naszym sklepie zoologicznym znajdziesz miski dla psa, które zadowolą zarówno Ciebie, jak
i Twojego zwierzaka.

Jakie powinny być miski dla psa?

Dobrze, by miski dla psa (niezależnie od tego, czy w naczyniu będzie podawana woda czy karma) były stabilne, trwałe i czyste oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Należy też dopasować wielkość, pojemność miski do czworonoga – o ile psim miniaturkom wystarczy miska o pojemności nawet 30 ml, o tyle dla psów ras olbrzymich będą to już 3 l. Właściciele dużych czworonogów mogą postarać się o podwyższenie pod miską, by pies nie musiał się mocno schylać przy posiłku – ułatwi mu to samo spożywanie, ale też trawienie. Warto, by miska na wodę była głębsza od tej na karmę – zapobiegnie to chlapaniu podczas picia.

Miski dla psa, w zależności od materiału, z którego zostały wykonane, posiadają przeróżne plusy i minusy. Najbardziej optymalne wydają się być ceramiczne miski dla psa – nie zmieniają one smaku karmy ani wody, nie uczulają, są stabilne, wygodne w utrzymaniu czystości i trwałe, choć upuszczone z wysokości lub mocno trącone mogą się stłuc – i to jest ich wada. Metalowe miski są również łatwe w utrzymaniu czystości (możemy je myć choćby w zmywarce). Ich główną wadą jest jednak fakt, że mogą uczulać – odradzamy więc zakup metalowej miski dla psa podatnego na alergie. Pierwiastkiem, którego należy bezwzględnie unikać jest nikiel. Plastikowe miski są zwykle najtańszą opcją, choć najmniej trwałą. Stosunkowo łatwo też o zarysowania, w których mogą rozwijać się bakterie, co niekorzystnie wpływa na higienę (i tym samym bezpieczeństwo).

Ile misek dla psa?

Miski dla psa powinny być co najmniej dwie – jedna na wodę i druga na karmę. Trzeba pamiętać, by, jak w przypadku innych naczyń, po użyciu miskę umyć.