Pokarm dla królików

Sortowanie

 

Co króliki lubią najbardziej – Pokarm dla królików

Pokarm dla królików powinien w zdecydowanej większości składać się z siana. Zawiera ono witaminy i konieczne dla królika włókna. Siano nie dość, że warunkuje odpowiednie działanie układu pokarmowego gryzonia, to jeszcze służy mu do ścierania zębów. Jest to bardzo ważne, gdyż rosnące całe królicze życie zęby mogą sprawić pupilowi nie lada problemy. By temu skutecznie zapobiegać, warto też podawać królikowi różne korzonki i gałązki.

 

Zdrowo, to bezzbożowo – pokarm dla królików

Króliki, co nieraz może dziwić, nie powinny jeść zbóż. Ich dieta powinna być za to uzupełniana granulatami, zieleniną, ziołami świeżymi i suszonymi, płatkami kwiatów oraz sporadycznie owocami. Zioła zawierają dużo witamin i mikroelementów, których niedobór może być groźny dla królików. Codziennie więc można im podawać np. liście malin, babki lancetowatej i szerokolistnej, mniszka lekarskiego, melisy, liście brzozy, chabra bławatka i innych. Co jakiś czas warto też podać płatki róż, miętę, pokrzywę, stokrotki, skrzyp polny, bazylię, czy liście porzeczki. W roli dodatków świetnie sprawdzą się też różne korzenie.

Pokarm dla królików można uzupełniać wysokiej jakości granulatami. Ważne, by nie było w nich zbóż. Podczas linienia przyda się też więcej siemienia lnianego. Oczywiście podstawą jest nieograniczony dostęp królika do wody.