Karmy dla psów

Sortowanie

Karma dla psa – wyraz miłości i odpowiedzialności

Odpowiedni wybór karmy dla psa, warunkuje jego zdrowie i ogólną kondycję.

Zróżnicowana dieta, zawierająca wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu psa składniki odżywcze, witaminy i minerały to więc kwestia podstawowa. Niezależnie od tego czy oprzemy dietę naszego czworonoga na karmach mokrych, czy też zdecydujemy się na uzupełnienie jej karmą suchą, to, co podajemy naszemu psu powinno być wartościowe, a więc odpowiedniej jakości.

Jak wybrać karmę dla psa?

Świadomy wybór karmy dla psa jest wyrazem odpowiedzialnej miłości do pupila. Od jakości karmy zależy zdrowie, witalność i ogólna kondycja zwierzęcia.

„Jesteśmy tym, co jemy” – to hasło dotyczy każdego stworzenia, zarówno ludzi, jak i zwierząt,
w tym i Twojego pupila. Ważne, by karmy zawierały dużo mięsa, a mało (niewiele lub wcale) zbóż, jak np. karmy bezzbożowe, by odpowiadały szczególnym wymaganiom zdrowotnym psa, jak np. karmy weterynaryjne, lub były dopasowane pod kątem konkretnych wymogów związanych
z konkretną rasą, jak karmy dla psów rasowych. Odpowiednio dobrane składniki odżywcze
w karmie dla psa gwarantują spełnienie elementarnych potrzeb naszego czworonoga, by ten żył
w zdrowiu – długo i szczęśliwie.

Wybierając karmę dla psa (nieważne – suchą czy mokrą), warto wziąć pod uwagę zawartość mięsa
i innych produktów pochodzenia zwierzęcego (podroby, kości, itp.). W najlepszych karmach wskaźnik ten wynosi około 80% zawartości. Pozostałe 20% powinny stanowić warzywa, zioła
i owoce. Zawartość zbóż powinna być niska. Proporcje w składzie karmy (i jej porcjowanie) zależą od indywidualnych potrzeb psa, jego wielkości, wieku, etapu życia, a nawet po prostu preferencji smakowych. Szczenięta i młode psy potrzebują nieporównywalnie więcej białka niż np. psi seniorzy. Starszym psom bardziej potrzebny jest błonnik i to jego powinniśmy szukać na etykiecie.

Zróżnicowanie diety jest czynnikiem niezwykle ważnym, gdy chcemy zapewnić psu dostarczenie wszystkich potrzebnych mu składników odżywczych. Warto więc sięgać po różne karmy – mokre, suche, z dodatkami różnych gatunków mięs, a także np. przekąski, zawierające często odpowiednią suplementację diety psa.

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wachlarz różnego typu karm dla psa. Możliwości skomponowania pełnowartościowego posiłku jest naprawdę wiele. Oferujemy karmy czołowych producentów oraz marek niszowych, oferujących wyjątkowo skomponowane posiłki. Nasz asortyment przeznaczony jest dla psów w każdym wieku, na każdym etapie rozwoju i życia, każdej wielkości i każdej rasy. Wspólną cechą wszystkich produktów dostępnych w naszym sklepie jest ich wysoka jakość, a co za tym idzie – zaufanie klientów – opiekunów psów, hodowców, weterynarzy oraz tysiące merdających ogonków.

Okaż swemu psu troskę i miłość – wybierz posiłek idealny właśnie dla niego.