Zioła i przysmaki dla myszy, myszoskoczków

Sortowanie

Mysie smakołyki – Zioła i przysmaki dla myszy i myszoskoczków

Zioła i przysmaki dla myszy i myszoskoczków powinny być przewidziane w codziennym planie żywieniowym małych gryzoni. W naturze zwierzęta te zadbałyby o swoje menu same, pod opieką człowieka – to on jest odpowiedzialny jest za ich dietę. A o zioła trzeba ją uzupełniać. Tym bardziej, że oprócz nie lada gratki smaków, oferują moc witamin, potrzebnych mikroelementów, włókien i innych dobroci.

Zioła uniwersalnie dobre

Zioła w diecie gryzoni pełnią rolę nie do przecenienia. Warunkują prawidłowe działanie układów, w tym pokarmowego, pomagają w zachowaniu dobrego stanu skóry i futra, dostarczają cennych składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały, włókna pokarmowe i wiele innych. Wszystko to wpływa na zdrowie, kondycję i dobre samopoczucie naszych pupili.

Mieszanki zdrowych smakołyków

Na rynku dostępnych jest wiele produktów mieszanych i jednoskładnikowych. Warto próbować i przebierać w smakach. Często mieszanki ziół uzupełnione są o susz warzywny i owocowy, albo siano. Warzywa i owoce suszone występują też w formie chipsów lub kolb. To doskonałe urozmaicenie menu myszek i myszoskoczków.

W prostocie tkwi siła – przysmaki dla myszy i myszoskoczka

W roli przekąski świetnie sprawdzą się też korzonki, gałązki i kora. Warto zwracać uwagę na to, czy produkty są zmodyfikowane i na ile. Im bardziej prosty, przejrzysty i naturalny skład, tym oczywiście lepiej.