Obroże dla psa

Sortowanie

Wygodnie i bezpiecznie na co dzień

Obroże dla psa to nie tylko wizytówka zwierzaka, jego biżuteria i ozdoba, ale przede wszystkim element kontrolowania przez opiekuna zachowania czworonoga.

Obroże dla psa – możliwość czy konieczność?

Niezależnie od jakichkolwiek względów – pies powinien obrożę posiadać, choćby w celu oznaczenia przynależności, by już na pierwszy rzut oka było widać, że ma właściciela, co może mieć niebagatelne znaczenie np. przy zagubieniu się psa. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie tu indywidualizacja obroży, choćby przez umieszczenie przy niej zawieszki z danymi psa i jego właściciela.

Jak odpowiednio dobrać obrożę dla psa?

Obroże dla psa są konieczne nawet w przypadku, kiedy zwierzę spędza czas niemal wyłącznie w domu. Podstawową kwestią przy wyborze obroży powinien być jej rozmiar (długość, ale też szerokość) oraz wytrzymałość – to obroża jest elementem, do którego przypinamy smycz.

Psy małe i ras miniaturowych mogą nosić cienkie obroże, luźno dopasowane do obwodu szyi. Im pies większy, tym grubsza powinna być obroża. Nie może uwierać krtani, przyduszać przy jakimkolwiek naturalnym ruchu psa.

Długość obroży również uzależniona jest od wielkości psa, od obwodu jego szyi. Dobrze, by była regulowana, a element spinający – solidny. Odpowiednio dopasowana obroża jest przylegająca, ale nie uciskająca. Jeśli pod obrożą nie mieszczą się dwa nasze palce – pasek należy poluźnić. Jeśli natomiast obroża swobodnie zwisa na psiej szyi, lepiej zmniejszyć jej obwód.

Dla długowłosych pupili istotna może okazać się warstwa obroży najbliższa psiej skórze. Najlepiej gdy jest ona miękka, podszyta polarem lub inną delikatną tkaniną.

Obroże dla psa mogą być wykonane z różnych materiałów tekstylnych czy skórzanych. Wzornictwo tego typu przedmiotów może przyprawić o zawrót głowy – należy wtedy wiedzieć, że porządna obroża u psa to również wizytówka opiekuna, a nasz czworonożny przyjaciel może mieć przecież więcej niż jedną obrożę.