Szampony i odżywki dla psa

Sortowanie

Must have w psiej kosmetyczce

Szampony dla psa jako preparaty pielęgnacyjne powinny być odpowiednio dobrane. Inne szampony przeznaczone są dla szczeniąt, inne dla psów dorosłych, jeszcze inne dla alergików. Kosmetyki te dobiera się też pod względem koloru i rodzaju sierści. Skóra psa jest zupełnie inna niż ludzka – konieczne jest więc stosowanie preparatów przeznaczonych właśnie dla tych zwierząt. Szampon dla człowieka, choćby niemowlęcia, może podrażnić skórę psa, nawet gdy wcześniej nie była skłonna do alergii. Zwykle produkty tego typu są wydajne, warto więc nabyć dobry szampon, który nie tylko nie zaszkodzi psu, ale utrzyma jego skórę i sierść w dobrej kondycji lub przywróci je do zdrowia.

Kiedy zachować szczególną ostrożność?

Szczególnie istotny wydaje się być wybór szamponu dla szczeniaka i młodego psa. Odpowiednia pielęgnacja zapewni prawidłowe wyrastanie sierści właściwej, pojawiającej się po około roku życia. To bardzo ważny czas, podczas którego skóra psa jest szczególnie wrażliwa, a jakiekolwiek naruszenie jej zaważy na kondycji sierści przez całe życie zwierzęcia. Nie można więc eksperymentować z kosmetykami niewiadomego pochodzenia.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Również właściciele psów rasowych powinni poświęcić chwilę na zapoznaniem się z ofertą szamponów dla swoich pupili. Różnice między włosiem psów między rasami potrafią być wręcz niewiarygodnie spore.

To samo tyczy się psów śnieżnobiałych. Jeśli właściciel nie chce pojawiania się żółtych nalotów, musi tym rozważniej dobrać odpowiedni kosmetyk.