Pokarm dla fretek

Sortowanie

Menu dla fretek

Pokarm dla fretek domowych, powinien być skomponowany na podstawie menu jej dzikich przedstawicieli i przodków. Bez wątpienie fretki są drapieżnikami, więc zdecydowaną większość ich diety powinno stanowić białko pochodzenia zwierzęcego. W naturze pokarm dla fretek stanowią małe gryzonie i ptaki, płazy i owady. Fretka domowa może jeść zarówno surowe, jak i ugotowane mięso drobiowe, a także jagnięcinę, baraninę i wołowinę. Jedynie wieprzowina powinna zawsze być ugotowana. W misce fretki powinny się też znaleźć warzywa i odrobina owoców.

 

Pokarm dla fretek – różne możliwości

Trzeba przyznać, że gotowe kompozycje zawarte w karmach są zwykle tak opracowane, by zapewnić podstawę żywienia fretki. Rozwiązanie w postaci gotowej karmy jest optymalne zarówno dla zwierzęcia, jak i jego opiekuna – samodzielne przyrządzanie pokarmu dla fretek nie jest łatwe. Jeśli wybierzemy pokarm w formie suchej, musimy pamiętać o stałym dostępie zwierzęcia do wody. Warto wtedy w ramach przekąski podawać mu niewielki kawałek ogórka lub winogrono.

Stop węglowodanom w pokarmie dla fretek

Pokarm dla fretek, tak jak i dla innych drapieżników, nie powinien zawierać zbyt wielu węglowodanów. Wielu specjalistów twierdzi nawet, że zapotrzebowanie na te składniki odżywcze drapieżników jest niemal zerowe.