Maty do nauki czystości dla psa

Sortowanie

„Czystość – umiem to!”

Maty do nauki czystości dla psa są bardzo przydatne w zasadzie na każdym etapie życia psa. Szczeniętom pomogą nauczyć się dobrych nawyków, a ich właścicielom dbać o czystość w domu. Pupilom w każdym wieku mata absorbująca zanieczyszczenia wraz z ich nieprzyjemnym zapachem posłuży w czasie podróży, lub podczas dłuższej nieobecności właścicieli. Psi seniorzy natomiast mogą mieć problem z nietrzymaniem moczu, tak jak zwierzęta w czasie rekonwalescencji po operacji czy zabiegu.

Dlaczego warto nabyć matę higieniczną dla psa?

Maty do nauki czystości dla psa cechują się wysoką chłonnością i odpornością na podarcie. Absorbują i wiążą mocz izolując go od zewnętrznej, górnej warstwy (pozostawiając ją suchą) oraz posiadają zabezpieczenie przez przeciekaniem. Są łatwe w użyciu, bardzo praktyczne i higieniczne – zaleca się jednorazowe użycie maty.

Maty do nauki czystości dla psa wspierają i usprawniają treningi młodych psów. Pomagają im szybciej przyzwyczaić się do wydalania w konkretnym miejscu. Należy jednak pamiętać, że każdy psiak uczy się w swoim tempie i potrzebuje do tego cierpliwości i wyrozumiałości swego opiekuna, by później nie kojarzyć czynności fizjologicznych ze stresem.