Pielęgnacja małych zwierząt

Sortowanie

Nie tylko mysie SPA – Pielęgnacja małych zwierząt

Pielęgnacja małych zwierząt to wszystkie czynności, mające na celu utrzymanie zdrowia lub pomoc w jego przywróceniu oraz podtrzymanie ogólnego dobrostanu małych pupili. Produkty pomocne w zabiegach to przeróżne preparaty przeciwpasożytnicze, witaminowe, odżywki, sole mineralne, chusteczki i ściereczki do mycia, ale też odświeżacze i płyny do mycia klatek oraz pochłaniacze
i neutralizatory zapachów.

Pielęgnowanie i pielęgnacja małych zwierząt

Pielęgnacja małych zwierząt dotyczy też przygotowania im odpowiednich warunków do życia, w postaci wyboru podłoża, ściółki i tak ważnego choćby dla królików siana. Królik nie obędzie się bez siana, ale też bez kopania w piasku. Oprócz królików, trudno wyobrazić sobie zadbaną i szczęśliwą szynszylę bez kąpieli piaskowych. Inni mali milusińscy do kąpieli potrzebują wody i szamponu, który będzie miał odpowiedni skład i będzie odpowiednio delikatny.

Pielęgnacja paznokci to kolejny ważny punkt w ogólnej pielęgnacji zwierzęcia. By zapewnić mu swobodę ruchów i podnieść komfort – należy pazurki obcinać. Nożyczki przeznaczone do tej czynności różnią się od innych sprzętów tego typu wielkością i precyzją. Warto pierwszy taki zabieg przeprowadzić pod okiem weterynarza, by nabrać pewności, że nie uszkodzi się wrażliwych łap gryzonia.

Gdzie najlepiej się zaopatrzyć?

W naszym sklepie zoologicznym znajdziesz szeroką gamę produktów do pielęgnacji małych zwierząt. Od kosmetyków, przez witaminy, preparaty przeciw pasożytom, aż do przyrządów ułatwiających czynności pielęgnacyjne. Z nami zapewnisz swemu małemu pupilowi dobrą kondycję i długie życie.