Podłoże i siano

Sortowanie

Stąpając po pewnym i naturalnym gruncie

Podłoże do klatki stanowi jej podstawowe wyposażenie. Podnosi komfort i higienę życia małych pupili. O ile w klatce szczurów dominować może miękki kocyk, o tyle ich kuweta powinna być wypełniona chłonnym pelletem drewnianym, zrębkami lub żwirkiem. Tego typu podłoże może
z powodzeniem wypełniać dno klatki. Do wyboru są różne rozwiązania – wygodne i niepylące granulaty, naturalne podściółki, siano, higieniczne żwirki i maty.

 

Podłoże i siano – najlepsze są naturalne rozwiązania

Granulaty wykonane są najczęściej z kukurydzy lub słomy, chłoną wilgoć i zapachy. Roślinnego pochodzenia jest też celuloza, która w formie płatków może być miękką, ciepłą, wyjątkowo przyjemną i higieniczną opcją dla małych zwierząt. Jako że siano jest naturalnym składnikiem diety (dla królików niezbędnym i podstawowym), bywa wzbogacane innymi składnikami, takimi jak górskie trawy, zioła, czy kwiaty. Żwirki i maty to również dobry wybór. Wiążą wilgoć i zapach, są często biodegradowalne i wygodne w użytkowaniu. Maty natomiast świetnie nadają się jako podkład lub samodzielne podłoże. Na rynku dostępne są maty lniane, konopne i inne.

 

Czy istnieje jedno dobre rozwiązanie?

Warto metodą prób i błędów wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie – dogodne dla opiekuna i najlepsze dla zwierzęcia. W naszej ofercie znajdziesz różne podkłady i podłoża do klatki małego milusińskiego. Oferujemy też tak istotne dla wielu zwierzaków siano – zawsze najlepszej jakości, by zapewnić zwierzakom to, co dla nich najlepsze.