Małe zwierzęta

Sortowanie

Małe zwierzęta – wielka radość
Pod nazwą małe zwierzęta kryją się najmniejsze ssaki domowe, które często zasilają rodzinne grono. Niezależnie od tego czy mowa o chomiku, myszce, koszatniczce, króliku, jeżu pigmejskim itp., każde zwierzątko wymaga odpowiedzialnej postawy właściciela, który winien otoczyć odpowiednią opieką swojego małego towarzysza.

Małe zwierzęta i ich przestrzeń do życia

Wybór odpowiedniej przestrzeni do życia będzie się różnił w zależności od rodzaju zwierzęcia. Czy będzie to niewielka klatka dla chomika, czy duża, ale niewysoka dla królika? Wszystko zależy od wymagań danego gatunku. Tak samo jest z akcesoriami, jedzeniem i dodatkami.

Ogólne zasady opieki nad małym zwierzęciem

Spośród małych zwierząt domowych, każdy gryzoń na pewno potrzebuje ziół i gałązek do ścierania zębów, które rosną całe życie. Ale podstawowe menu pupili będzie już inne. Ponieważ innej diety wymaga królik, innej szynszyla, a jeszcze innej choćby drapieżnik, jakim jest fretka. Warto zorientować się o odpowiedzialności, jaką niesie ze sobą decyzja o wyborze danego gatunku zwierzaka. Pewne jest jednak to, że trud włożony w przygotowanie pupilowi odpowiednich warunków życia, zwróci się z nawiązką w postaci radości, jaka płynie z posiadania i opieki nad zwierzęciem.