Pielęgnacja kota

Sortowanie

Zadbany kot to szczęśliwy kot

Pielęgnacja kota wymaga wsparcia ze strony dobrej jakości produktów, pomagających utrzymać dobrostan kota. Środki pielęgnacyjne nie tylko zapewniają dobry wygląd kota, ale też przekładają się na stan jego zdrowia.

 

Kocie spa – szeroka gama produktów

Oferta produktów pielęgnacyjnych naszego sklepu zoologicznego wychodzi naprzeciw wszelkim oczekiwaniom klientów. Posiadamy między innymi produkty nakierowane na dobrostan sierści kotów. Należą do tej grupy np. różnego typu szampony dla kotów z krótkim lub długim włosem, szampony specjalistyczne, szorujące sierść, lecznicze. W ofercie rynkowej znajdują się zarówno szampony mokre jak i suche. Dbałość o sierść kota to też wyczesywanie. Dostępne są u nas szczotki drewniane, metalowe, miękkie, grzebienie i zgrzebła, jak również rękawiczki.

Szczególnie skuteczne są szczotki typu furminator, które nie tylko umożliwiają wyczesanie kota, ale też usuwają nadmiar podszerstka dużo skuteczniej niż szczotka, grzebień lub zgrzebło. Wyczesywanie tego typu urządzeniem wzmacnia mieszki włosowe i pomaga odbudować skórę, stymuluje produkcję łoju, zapewniając lśniącą sierść.

 

Pielęgnacja kota – nie tylko sierść

Pielęgnacja kota to też różnego typu narzędzia przeznaczone do dbania o zęby i łapy, to nożyczki i cążki do pazurów, środki do higieny oczu i uszu oraz odkażające preparaty do pielęgnacji ran skóry.

Produkty pielęgnacyjne dla kotów to również środki zapachowe (feromony) oddziałujące na sferę socjalnych zachowań kota oraz preparaty łagodzące i usuwające problemy lokomocyjne w trakcie ewentualnych podróży.