Zioła i przysmaki dla koszatniczek

Sortowanie

Zdrowe i pyszne łakocie dla uroczego pupila

Zioła dla koszatniczki, podobnie jak dla innych gryzoni, odgrywają w żywieniu rolę znamienną. Dostarczają ważnych witamin (najczęściej C, K i z grupy B), substancji mineralnych i innych drogocennych składników. Wpływają dobroczynnie na wszystkie procesy życiowe zwierzaków, od regulacji pracy układów (pokarmowego, krążenia itd.), przez ścieranie zębów, podnoszenie odporności (w tym na choroby, zakażenia i pasożyty), aż do odtruwania z toksyn i innych zanieczyszczeń.

 

Czy to lato, czy zima – zioła na okrągło

Zioła są nieodłącznym składnikiem diety koszatniczek, tym bardziej hodowanych w warunkach domowych. Należy podawać zioła tym zwierzątkom najrzadziej co kilka dni. O ile latem możemy znaleźć kilka ziół we własnym ogródku (np. liście babki lancetowatej i mniszka lekarskiego), o tyle zimą warto sięgać po specjalnie skomponowane mieszanki.

 

Po prostu – zdrowo

Koszatniczki, ze względu na swoje pochodzenie, są dostosowane do spożywania pokarmu dość ubogiego w wartości odżywcze. Stąd u koszatniczek stosunkowo duża wrażliwość na pożywienie podstawowe i jego wpływ, a także duże zapotrzebowanie na zioła. Wprowadzenie ich do jadłospisu koszatniczki, to ochrona jej przed chorobami, takimi jak dna moczanowa i cukrzyca. Należy unikać podawania koszatniczkom słodkich przekąsek