Zioła i przysmaki dla królików

Sortowanie

Coś na ząb – zioła i przysmaki dla królików

Podstawowym pokarmem dla królików powinno być sianko, a zaraz obok niego – zioła. Dostarczają one królikowi wartości odżywczych, ale też niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania włókien pokarmowych. Ponadto zioła w diecie króliczej to również pomoc w tak istotnym procesie ścierania zębów. Wartością dodaną wręcz zdaje się być fakt, że pupile za ziołami wprost przepadają.

Zioła i przysmaki dla królików – z natury dobre

Warto próbować różnych mieszanek ziołowych, ale też samodzielnie występujących różnych części roślin: korzeni, gałązek, liści, owoców.  Ważne, by były jak najbardziej naturalne i nieprzetworzone.

Zioła odgrywają bardzo ważną rolę w diecie królików. Warunkują prawidłowe działanie układów życiowych, zapobiegają infekcjom, wspierają naturalną odporność, pomagają w utrzymaniu dobrej kondycji skóry i futra. Wpływają na stan zdrowia i witalność zwierzęcia.

Forma smaku

Przysmaki dla królików przybierają formę suszu z warzyw, ziół, chipsów warzywnych (np. z buraka) i owocowych (choćby z banana), kolb i kul i wielu innych. Trzeba pamiętać, że w przypadku królików obecność ziół w diecie jest konieczna, by pupil cieszył się zdrowiem i towarzyszył opiekunowi jak najdłużej.