Pokarm dla koszatniczek

Sortowanie

Czarujące Amerykanki – Pokarm dla koszatniczek

Koszatniczki są uroczymi, towarzyskimi i żywiołowymi zwierzakami. Podobnie do świnek morskich pochodzą z Ameryki Południowej, gdzie żyją na terenach górskich. W naturze ich dieta bywa bardzo uboga, co pewnie przekłada się na stosunkowo niedługie życie koszatników (w warunkach naturalnych trwające ok. 2 lat). Warunki hodowlane i odpowiednie, zróżnicowane pożywienie może wydłużyć gryzoniom życie nawet do 8 lat!

 

Uczta dla koszatniczek

W przypadku każdego gryzonia trzeba pamiętać o potrzebie ścierania zębów, które rosną całe życie. Dlatego koszatniczki muszą mieć dostęp do twardych elementów pokarmu (np. w kolbach), korzeni, gałęzi, drewna i siana (oczywiście niekoniecznie naraz). Jako że naturalnym pokarmem koszatniczek jest siano, trawa i liście – i tych składników nie powinno zabraknąć. Te i inne ważne elementy często bywają składowymi mieszanek i granulatów dla koszatniczek.

Świeżość przede wszystkim

Pokarm dla koszatniczek powinien być zbalansowany. W lecie warto podawać im dużo świeżych, zielonych liści (mniszka lekarskiego, malin, truskawek, sałaty, ziół), a w zimie suszonych ziół, sianka
i liści ziół doniczkowych.