Zestawy akwariowe

Starter dla akwarysty

Zestawy akwariowe stanowią idealne rozwiązanie dla osób zaczynających swoją akwarystyczną przygodę. Zakup zestawu akwariowego minimalizuje ryzyko pominięcia ważnego elementu wyposażenia akwarium, posiada gotowe rozwiązania i odpowiednio dobrany sprzęt.

 

Co zawierają zestawy akwariowe?

W skład zestawu akwariowego wchodzi zawsze akwarium (w różnym kształcie), najczęściej z pokrywą, wykonaną z tworzyw sztucznych oraz z wmontowanymi lampami ledowymi, grzałka i filtr wewnętrzny. Czasem zestawy wzbogacone są o napowietrzacz, siatkę do łowienia ryb, termometr i elementy dekoracji, takie jak np. sztuczna roślina. Czasami dodatkiem do zestawu jest pokarm dla ryb lub preparaty uzdatniające wodę.

Zestawy tego typu są bardzo komfortowym rozwiązaniem. Już same lampy stanowią cenną zaletę konstrukcji. Ich rolą jest nie tylko podświetlanie podwodnego świata, by właściciel mógł go wygodnie i w pełnej krasie podziwiać. Światło to dba o życie w wodzie, umożliwiając wzrost roślinom.

Zestawy akwariowe obejmują czasem również szafkę, na której stoi akwarium. Cały mebel jest na pewno wyborem wygodnym, tym bardziej jeśli znajdziemy zestaw w odpowiadającym nam kolorze.