Szampony dla psa

Kąpiel psa – pielęgnacja i oręż w starciu z insektami

Oprócz elementarnej ochrony przeciw kleszczom i pchłom, którą stanowi używanie kropli lub obroży przeciw zewnętrznym pasożytom, profilaktycznie można stosować również preparaty w sprayu, a także szampony.

Jakie właściwości mają szampony dla psa?

Szampony dla psa, niezależnie od głównego przeznaczenia, mają właściwości pielęgnujące sierść i skórę zwierzęcia. Wiele z tych produktów zawiera cenne substancje, np. olejki eteryczne (z tymianku, lawendy, cytrusów, dziegciu i wielu innych roślin), które pomagają pozbyć się pcheł i odstraszyć ich kolejne kolonie. Właściwości odstraszające insekty zadziałają również przeciw kleszczom, wszołom i innym możliwym pasożytom zewnętrznym. Choć szampony kojarzone są raczej jako kosmetyk, aniżeli środek biobójczy, zawierają czasem substancje owadobójcze (np. sklejający i uniemożliwiający psim szkodnikom ruchy, prowadząc do ich śmierci – dimetikon), stając się ważnym produktem nie tylko w profilaktyce, ale i w walce z pchłami, kleszczami, wszołami itd.

Gdzie kupić insektobójcze szampony dla psa?

Nasz sklep oferuje pełną gamę produktów zwalczających i pomagających w zwalczaniu pcheł, kleszczy i innych insektów. Znajdziesz tu między innymi sprawdzone, skuteczne szampony, które okażą się ambrozją dla skóry i sierści psa, a trucizną dla insektów.