Obroże dla psa

Sortowanie

By Twój pies wracał ze spaceru z satysfakcją i bez sublokatorów

Przeciwpchelne i przeciwkleszczowe obroże dla psa to jedno z najpopularniejszych i zarazem najskuteczniejszych rozwiązań profilaktyczno-leczniczych dla Twojego czworonoga. Niepodważalną zaletą takich produktów jest ich długoterminowe działanie. Obroże dla psa chronią go bowiem przez około 8 miesięcy. Obroże są też stosunkowo uniwersalne – dostępne w wielu rozmiarach i oferowane przez wielu producentów (a co za tym idzie – dostępne są w rożnych cenach).

 

Jak dobrać obrożę dla psa?

Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu zoologicznego i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego psa. Jeśli Twój wybór padnie na obrożę przeciwpchelną, by jak najlepiej chroniła zwierzę – dobierz ją zgodnie z wagą i wielkością Twojego pupila.

Obroże dla psa, nasączone substancjami insektobójczymi (opartymi np. na wyciągu z chryzantemy), działają do 8 miesięcy. Warto więc założyć psu obrożę jeszcze przed sezonem wiosennym. Taka profilaktyka na pewno zaowocuje skuteczną ochroną psa przed pchłami i kleszczami, a także przed wszami, wszołami, muchówkami oraz komarami.

 

Jak to działa?

Najlepsze obroże przeciw kleszczom i pchłom dla psa działają dzięki technologii matrycy polimerowej – najogólniej rzecz ujmując chodzi o stopniowe i  systematyczne uwalnianie substancji czynnej, która zapewnia skuteczną ochronę przed insektami i przenoszonymi przez nie chorobami. Dodatkową zaletą niektórych produktów tej kategorii (np. obroże Foresto) jest wspomaganie leczenia zapalenia skóry u psa.

 

Obroże dla psa – uwaga!

W przypadku obroży insektobójczej dla psa bardzo ważny jest prawidłowy sposób jej założenia. Należy oczywiście unikać zbyt ciasnego założenia, by pies mógł swobodnie oddychać! Ale obrożę trzeba dopasować tak, by przylegała do skóry – inaczej substancje ochronne nie przedostaną się na skórę psa i produkt nie będzie miał szansy zadziałać! Warto również zwrócić uwagę na to, czy produkt jest wodoodporny i w razie konieczności zdejmować go przed kąpielą.

Trzeba też pamiętać, że zwierzę jest narażone na kontakt z pasożytami właściwie cały rok. Dlatego warto rozważyć opcję zmiany obroży co 8 miesięcy, albo wybrać inne preparaty przeciwkleszczowe do zastosowania np. zimą.