Akcesoria szkoleniowe dla psów

Edukacyjne pomoce

Akcesoria szkoleniowe dla psów mogą kojarzyć się z zaawansowanym sprzętem do tym bardziej zaawansowanych sztuczek i komend. A przecież szkoleniem jest już uczenie szczeniaka choćby  oddawania moczu na zewnątrz (w tym celu pomocne mogą być maty, podkłady szkoleniowe,  pochłaniające ciecz). Trening nie musi też oznaczać morderczych ćwiczeń z surowymi karami. Przeciwnie – dobry trening powinien łączyć się z zabawą. A najskuteczniejszy w uczeniu psa nowych umiejętności jest system nagród, a nie kar. Dlatego też w poczet akcesoriów szkoleniowych  wkroczyła torba na psie smakołyki.

 

Dyscyplina źródłem szczęścia?

Pies jest zwierzęciem stadnym i potrzebuje wyraźnego wyznaczenia ról i granic. By mógł być szczęśliwy, potrzebuje systematyzującego mu świat przywódcy, którego upatrywać może
w opiekunie.

 

Jakie są akcesoria szkoleniowe dla psów?

W każdym treningu i szkoleniu mogą okazać się pomocne przeróżne akcesoria, np. obroże trenerskie, kagańce, klikery, gwizdki, ale też np. spraye odstraszające psy (np. przed sikaniem na przedmioty), a także przedmioty takie jak huśtawki, słupki i koła zręcznościowe, nylonowe tunele i baseny, zestawy agility, czyli tory przeszkód, trasy i zadania dla zgranego zespołu pies-pan.