Pokarm dla świnek morskich

Sortowanie

Nie tylko coś na ząb

Świnka morska, czyli kawia domowa, to urocze, pochodzące z Ameryki Południowej zwierzątko, którego jadłospis powinien być w całości roślinny. Świnki morskie mają bardzo wrażliwy układ pokarmowy, dlatego nie powinno się im podawać mieszanek dla wszystkich gryzoni (lub próbować które spasują naszemu pupilowi) oraz karmy niepewnej jakości. Tylko produkty o najwyższej jakości składników przełożą się na zdrowie i dłuższe życie gryzonia.

 

Co powinien zawierać pokarm dla świnek morskich?

Pokarm dla świnek morskich powinien się składać głównie z wyselekcjonowanych mieszanek z sianka i składników bogatych w mikroelementy. Można dobrać swojemu gryzoniowi specjalistyczną mieszankę, przeznaczoną tylko dla świnek morskich. Dodatkowo trzeba śwince podawać świeże warzywa, szczególnie marchewkę, pietruszkę, seler, paprykę itp. oraz liście: kapusty, mniszka, czy szpinaku. Należy jednak uważać na produkty zawierające spore ilości wapnia, który nie powinien znajdować się w podstawowym menu zwierzaka (takim warzywem jest choćby lucerna). Co jakiś czas można podać śwince odrobinę owoców, takich jak jabłko lub winogrona. Zwierzę musi mieć stały dostęp do wody.

W naszej ofercie znajdziesz pożywienie najlepszej jakości, które z powodzeniem może stanowić podstawę żywienia świnki morskiej.