Zioła i przysmaki dla szczurów

Sortowanie

Nie tylko dla łasuchów – zioła i przysmaki dla 

Zioła i przysmaki dla szczurów to nie tylko rozpieszczanie tych inteligentnych pupili, ale też dbałość o ich zdrowie i dobrą kondycję. Szczury powinny mieć dietę dość złożoną i bogatą
w mikroelementy. Zioła przeznaczone dla tych gryzoni nie tylko uzupełniają ich dietę, ale w dużej mierze powinny ją stanowić. Zawarte zwykle w mieszankach susze roślinne, dostarczają potrzebnych witamin i substancji mineralnych. Zioła regulują pracę układu pokarmowego, odtruwają i oczyszczają organizm gryzoni, zapobiegają wielu chorobom, w tym nowotworom i chorobom skóry.

 

Przysmaki dla szczurów – coś na ząb

Mieszanki często zawierają też twardsze elementy, takie jak gałązki lub fragmenty kory, które zapewniają szczurom ścieranie zębów, proces bardzo ważny dla każdego gryzonia.

 

Rozpieszczanie na potęgę – szczurze smakołyki

Jako że szczury rzadziej narażone są na problemy trawienne (oczywiście zakładając, że ich dieta zawiera błonnik, włókna roślinne itp.), można w ich przypadku pokusić się od czasu do czasu, o podanie im kolb z miodem i innych smakołyków (ciasteczek pełnoziarnistych, tuneli smakowych itp.). Należy wtedy pamiętać o zapewnieniu sporej ilości ruchu – żadnemu zwierzęciu przecież nie służy nadwaga.