Zioła i przysmaki dla szynszyli

Sortowanie

Pychotki puszystych pupili – zioła i przysmaki dla szynszyli 

Dieta szynszyli w tym podobna jest do jadłospisu koszatniczek, że środowisko naturalne tych zwierzaków, nie rozpieszcza ich mnogością składników odżywczych. Dlatego i w hodowli należy uważać na to, co trafia do miski pupili. Nie wszystko jest dla nich łatwostrawne i korzystne. Na pewno bezpieczną i wartościową opcją są zioła i ziołowe przysmaki. Nieraz przybierają one formę lizaków, ciasteczek albo placków. Ważne, by skład przysmaków był prosty i jak najbardziej naturalny.

 

Z serca natury – zioła i przysmaki dla szynszyli

Dość oryginalnym przysmakiem dla szynszyli może być niesłychanie zdrowy pyłek pszczeli. Warto jednak skupić się na ziołach i skomponować z nich prozdrowotna mieszankę. Można też wybrać gotowe już kompozycje roślinne. Najczęściej znajdują się w nich liście mniszka, babki (zarówno lancetowatej, jak i szerokolistnej), malin i porzeczek, płatki kwiatów (róży, bławatków, nagietków, kwiatów polnych) i wiele innych.

Zioła to podstawa!

Zioła stanowią nieodłączny składnik zbilansowanej diety szynszyli, można podawać je praktycznie bez ograniczeń proporcji w stosunku do innych składników diety podstawowej. Zioła zawierają w sobie niemal wszystkie substancje, których szynszyla potrzebuje do zachowania zdrowia i dobrej kondycji.