Zabawki dla psa

Sortowanie

Dobry pies to szczęśliwy pies

Decyzja o dołączeniu do rodziny psa, to zwykle jedna z najradośniejszych w efekcie decyzji. Oprócz ogromu szczęścia, które pies zapewne wniesie ze sobą do domu, poszerzenie rodziny o czworonoga niesie za sobą dużą odpowiedzialność i wiele nowych obowiązków. Dbanie o psa to nie tylko karmienie go i wyprowadzanie w celach spełnienie potrzeb fizjologicznych.

Pies posiada bowiem zarówno potrzeby socjalizacyjne (kiedy w trakcie spaceru spotyka inne psy), jak i takie związane z jego instynktami (np. łowczymi) i rozładowaniem nadmiaru energii. I dlatego zabawa z psem jest dla niego niezwykle istotna – pozwala realizować potrzeby i jednocześnie umacnia i buduje więź z „jego” człowiekiem.

Gdzie najlepiej kupić zabawki dla psa?

W naszym sklepie zoologicznym odnajdziesz przeróżne zabawki dla psa – przedmioty, które pomogą Ci uszczęśliwić i spełnić psie potrzeby, urozmaicą spacery i pobyt w domu. Wszystkie dostępne zabawki dla psa są zweryfikowane pod kątem bezpieczeństwa materiału, z którego zostały wykonane. To od Ciebie zależy co wybierzesz.

Co jeszcze jest istotne przy wyborze zabawki dla psa?

Ważne jest indywidualne dopasowanie zabawki dla psa. Mowa tu choćby o wielkości – duże psy nie powinny bawić się małymi przedmiotami, gdyż te mogą być dla nich niebezpieczne – w razie połknięcia mogą spowodować zadławienie. Zbyt duża zabawka dla malutkiego psiaka, prawdopodobnie nawet zbytnio go nie zainteresuje. Kolejną kwestią jest wiek naszego pupila – inne zabawki przeznaczone są dla szczeniąt, inne dla psów aktywnych, dorosłych i jeszcze inne dla psich seniorów. Oczywiście przy każdej zabawie, z każdą zabawką, warto po prostu uważać
i próbować. W ten sposób odnajdziesz to, co zarówno psu, jak i Tobie, zapewni nie tylko świetną rozrywkę.

Warto też wspomnieć o zabawkach edukacyjnych. Potrzeby intelektualne są na równi z innymi potrzebami – dobra kondycja Twojego psa, to nie tylko ruch mięśni – czasem trzeba też ruszyć głową. Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu zoologicznego i wybierz to, co najlepsze dla Ciebie
i Twojego psa.