Zioła i przysmaki dla królików i gryzoni

Sortowanie

Zdrowie – brzmi pysznie

Zioła powinny stanowić przynajmniej dodatek do podstawowej diety gryzoni. To bardzo ważne, by dostarczać małym zwierzakom wszystkich dobrodziejstw, które niosą ze sobą zioła. A lista jest naprawdę długa. Od wspomagania procesu ścierania zębów rosnących u gryzoni przez całe życie, przez dostarczenie witamin, minerałów i innych mikroelementów koniecznych lub potrzebnych do zdrowego rozwoju i życia zwierzęcia, po ofiarowaniu pupilowi przysmaku, gdyż zdecydowana większość małych stworzeń wprost przepada za ziołami.

Rola ziół i przysmaków w diecie małych zwierząt

Wpływ ziół na zdrowie, metabolizm małych zwierząt jest nie do przecenienia. Wpływają one korzystnie niemal na wszystkie czynności życiowe. Poprawiają odporność, ułatwiają trawienie, oczyszczają i odtruwają i wiele innych. Podawanie ziół małym pupilom jest konieczne. O ile latem możemy pokusić się o własne, świeże zbiory, o tyle o każdej innej porze z pomocą przychodzą producenci ziołowych mieszanek i przysmaków. Wybór jest bardzo bogaty.

Inną opcją przysmaków dla małych zwierzaków są susze z warzyw i owoców, smakowite kolby z ziarnami, kule, tunele i wiele innych form. Warto porozpieszczać trochę swoje zwierzątko, w końcu właśnie tak okazujemy mu troskę i czułość.