Suplementy dla kota

Sortowanie

Na zdrowie, kotku – Suplementy dla kota

Suplementy dla kota to wszystkie te substancje, których Twój pupil potrzebuje do pozostawania w dobrej kondycji, a w które z jakiegoś powodu nie zostają dostarczane mu z pożywieniem. O ile można wspierać np. odporność kota zestawami witamin i minerałów, o tyle istnieją potrzeby, które już spełniać należy. Jedną z nich jest pomoc w odkłaczaniu.

 

Czym właściwie jest zakłaczanie?

Koty, jak każdy kto miał styczność z tymi pięknymi zwierzętami zauważył, bardzo dbają o czystość swego futra, urządzając toaletę nawet kilkukrotnie w ciągu dnia. Naturalne wyczesywanie, lizanie sierści jest potrzebne między innymi po to, by usunąć martwe włosy. Niestety trafiając do przewodu pokarmowego kota, uprzykrzają mu one życie, a przynajmniej proces trawienia. Połknięte włosy mogą zwinąć się w kłaczki, co bywa przykre w skutkach. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów ułatwiających trawienie, zapobiegających tworzeniu się kłaczków.

 

Suplementy dla kota – odpowiedź na konkretne problemy

Suplementy dla kota to wyselekcjonowane składniki, odpowiadające konkretnym, specjalnym potrzebom, które pojawiają się w związku z czasowym stanem kota lub po istotnej zmianie w jego życiu (np. po kastracji, antybiotykoterapii itd.). Są to specyfiki wspomagające stawy, kości, sierść, skórę, zęby i wiele innych. Do suplementów dla kota zalicza się też trawy i kocimiętkę.