Karma dla psów rasowych

Sortowanie

Zdrowie – nie zawsze w genach

Wybór odpowiedniej karmy dla psa jest niezwykle ważny – to spełnienie jego podstawowych potrzeb, by mógł cieszyć siebie i nas dobrym zdrowiem i świetną formą. Potrzeby psów są oczywiście różne, co zależy od ich wieku, stopnia aktywności, wielkości, a nawet rasy.

Rasa psa, jej pochodzenie, uwarunkowania genetyczne – wszystko to różnicuje zapotrzebowanie czworonogów na konkretne substancje odżywcze, witaminy, minerały itp., ale też wpływa na skłonności do określonych zaburzeń lub chorób zwierzęcia. Odpowiednia dieta stanowi więc profilaktykę zdrowotną – dlatego w przypadku specyficznych wymagań żywieniowych wynikających z rasy psa, odpowiedni wybór karmy jest tak istotny. O ile dieta przeznaczona dla psich seniorów
w każdym przypadku powinna być lekkostrawna, o tyle pokarm dla szczeniąt psów różnych ras może bardzo się między sobą różnić (np. zawartością białka i tłuszczów). Potrzeby żywieniowe uwarunkowane rasą dotyczą też osobników dorosłych. Warto też zapytać specjalisty o składniki pokarmowe, których powinien unikać przedstawiciel konkretnej rasy.

Staramy się na bieżąco poszerzać naszą ofertę. Jeśli jesteś zainteresowany lub zainteresowana wymaganiami żywieniowymi konkretnej rasy – skontaktuj się z nami. Pomożemy wybrać dla Twojego pupila najlepszą karmę i zapewnić mu optymalną dietę.