Zabawki do rzucania

Sortowanie

Aport! – czyli zabawki do rzucania

Zabawki do rzucania dla psa to najbardziej popularne, wręcz podstawowe akcesoria w zakresie psiej rozrywki na świeżym powietrzu. Zabawy polegające na aportowaniu oprócz wyśmienicie spędzonego czasu, stanowią ważny punkt w dbaniu o dobrą kondycję, czyli zdrowie psa. Intensywny ruch pomaga naszemu czworonogowi właściwie w każdym obszarze jego funkcjonowania. Wpływa na metabolizm, dotlenienie mózgu, spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, obniżenie poziomu stresu i rozładowanie energii – słowem warunkuje prawidłowe działanie organizmu. Ruch jest więc dla psa po prostu konieczny. Warto też zaznaczyć, że potrzeba zabawy z przedmiotami do rzucania, a dokładniej pogoni za nimi, wpisana jest w psią naturę – nasz ulubieniec jest przecież drapieżnikiem.

Czym można rzucać – nie tylko piłki

Zabawki do rzucania to przede wszystkim różnego rodzaju piłki, czy węzły dobierane pod względem wielkości i twardości. Wielkość zabawki do rzucania dostosowujemy do wielkości psiego pyszczka, a twardość do wieku, w którym pies jest. Innymi zabawkami do rzucania jest wciąż zyskujące nowych fanów frisbee.

W asortymencie naszego sklepu zoologicznego znajdziesz bogaty wybór zabawek, w tym do rzucania, które zapewne urozmaicą spędzanie czasu z psem i przyniosą wiele radości.