Akcesoria do akwarium

Od podstawy po wygodę i urok

Aby utrzymać prawidłową kondycje mieszkańców akwarium konieczny jest cały szereg akcesoriów. Można dokonać ich podziału na podstawie przydatności. Część wydaje się być krótko mówiąc niezbędna, inne są bardzo przydatne, jeszcze inne nie są wcale konieczne, ale ich zastosowanie zwiększy walory estetyczne akwarium.

 

Podstawowe akcesoria do akwarium

Każdy początkujący akwarysta powinien zaopatrzyć się w takie rzeczy, jak pompka z filtrem do oczyszczania wody, siatka do wyłapywania rybek, termometr oraz oświetlenie (o ile pokrywa akwarium nie posiadała oryginalnie wbudowanych lamp). Ważne jest również podłoże, może być to piasek lub różnego rodzaju, kształtu i koloru żwirek.

 

Akcesoria do akwarium – praktyczne rozwiązania

Pracę przy utrzymaniu akwarium w dobrostanie ułatwia lub umożliwia szereg akcesoriów dodatkowych, jak grzałka lub schładzarka z termostatem, akcesoria czyszczące (czyścik do szyb, odmulacz do czyszczenia dna, lub szczoteczka). Pomocna jest również pęseta i nożyczki do przycinania roślin. Warto zaopatrzyć się w specjalną matę zabezpieczającą dno przed pęknięciem.

 

Przydatne akcesoria akwarystyczne

Akcesoria do akwarium, które są zapewne funkcjonalne i praktyczne, choć do niezbędnych nie należą, to na przykład karmnik automatyczny – przydatny, gdy długo przebywamy poza domem, lub z innego powodu nie znajdujemy czasu na regularne karmienie.

 

Akcesoria ozdobne

Osobną grupą akcesoriów są produkty stricte związane z dekoracją akwarium. To naturalne (korzenie, skały) lub  sztuczne elementy wystroju (sztuczne rośliny, figurki, skałki, przedmioty imitujące naturalne środowisko).

 

Akcesoria do akwarium – wyobraźnia, gust i …pieniądze.

W kategorii akcesoriów do akwarium, wiele zależy od naszego budżetu i pomysłowości. Warto zainwestować swój czas oraz choć niewielki budżet na wzbogacenie estetyki akwarium, a tym samym urozmaicić i uatrakcyjnić wystrój pomieszczenia w którym akwarium się znajduje.