Domki

Norka – domek na własność

Wyposażenie klatki dla małego pupila jest bardzo ważne i powinno przebiegać w zgodzie z jego naturą. Jedną z podstawowych potrzeb wszystkich istot jest poczucie bezpieczeństwa. Twojemu maleńkiemu zwierzakowi zapewni je domek wewnątrz klatki. Jest to miejsce schronienia
i odpoczynku, ale też oczywiście snu. Ważne, by nie przeszkadzać zwierzakowi, gdy jest w swojej prywatnej przestrzeni – każdy czasem potrzebuje chwili dla siebie.

 

Domki dla małych zwierząt – ich bezpieczna przystań

Zwierzęta żyjące na łonie natury zwykle posiadają norki – domek dla pupila jest jej  odpowiednikiem. Wizualnie domki dla małych zwierząt przybierają przeróżne formy. Nieraz naśladują naturalne norki, wyglądają jak igloo albo miniaturowe budy, narożne czy „wolnostojące”, okrągłe podwieszane dziuple, modele przypominające domy i wille dla ludzi. Również materiał, z którego zrobiony jest domek potrafi zaskakiwać. Dostępnych jest kilka jadalnych opcji – to domki wykonane z siana lub trawy. Chętnie podgryzane są też konstrukcje z drewna lub innych naturalnych materiałów.

 

Czy domek w klatce może być jeden? Czyli chwila samotności dla każdego

Jeśli klatkę zamieszkuje więcej niż jedno zwierzątko, warto wyposażyć ją o kolejny domek. Małe zwierzaki, w tym gryzonie, często bywają stadne i lubią swoje towarzystwo. Może się jednak czasem zdarzyć, że zwierzaki potrzebują odpocząć od siebie nawzajem.