Klatki dla zwierząt

Sortowanie

Nie ma to jak w domu

Klatki dla zwierząt stanowią podstawowe wyposażenie domu, w którym ma zamieszkać małe zwierzę. Odpowiednio dobrana i wyposażona klatka, powinna pojawić się w domu potencjalnego opiekuna, zanim ten zaprosi zwierzątko w progi swego domu.

Klatki dla zwierząt – funkcjonalne mieszkanie małego pupila

Klatki dla zwierząt wykonane są z metalowych prętów. Zwykle konstrukcja jest w formie  prostopadłościanu i posiada co najmniej jedne drzwiczki. Podstawa klatki wykonana jest najczęściej z plastiku. Łatwość mocowania tych dwóch elementów przekłada się na szybkie i wygodne sprzątanie, mycie i odświeżanie przestrzeni małych ssaków.

Jak duża powinna być klatka dla zwierząt?

W zależności od gatunku zwierzęcia, klatka, w której zamieszka powinna być odpowiednich rozmiarów. O ile dobrze znoszący samotność chomik zadowoli się niewielkimi czterema kątami, byle znajdowało się w nich wiele atrakcji, o tyle zwierzęta żyjące naturalnie w społecznościach, wymagają większych klatek. Właściwie w przypadku szczurów, szynszyli, koszatniczek, czy królików, pojęcie zbyt dużej klatki właściwie nie istnieje. Im więcej przestrzeni mają zwierzęta, tym dla nich lepiej.

Klatki, woliery i współmieszkańcy

Horyzontalne klatki, czyli stosunkowo niskie, ale ze sporą powierzchnią dna, przeznaczone są dla świnek morskich lub królików. Pupile należące do tych gatunków nie przepadają za wspinaczkami i zwykle zadowala je jednopiętrowa przestrzeń. Co innego szczury albo szynszyle – ich klatki mogą przyjmować formę wolier – wysokich i obszernych konstrukcji. Pamiętajmy, że zdecydowana większość gryzoni nie powinna żyć pojedynczo. Niezależnie od ilości czasu, jaką opiekun mógłby spędzać z pupilem, nigdy nie zastąpi mu gatunkowego pobratymca.