Zioła i przysmaki dla świnek morskich

Sortowanie

Zdrowe przekąski dla świnek morskich

Zioła dla świnek morskich są koniecznym elementem ich diety. Gotowe mieszanki ziół dzielą się często na podstawowe i uzupełniające. Mieszanki podstawowe zawierają zwykle witaminy (C,
z grupy B, E i K), substancje mineralne i mikroelementy warunkujące zdrowie i witalność uroczych gryzoni. Mieszanki uzupełniające również bogate są w witaminy, sole mineralne itp. Pomagają one małym organizmom w trawieniu, regulują funkcje układów, zwiększają odporność.

Moc ziół to też ich smak

Zioła stanowią idealne przekąski dla świnek morskich. Gotowe mieszanki ziół często zawierają pokrzywę, miętę, liście babki lancetowatej i mniszka lekarskiego, rumianek, korę wierzby, czy liście brzozy. Warto próbować różnych mieszanek ziół, urozmaicą one dietę świnki morskiej nie tylko pod kątem wartościowych składników, ale też smakowo.

Inne przysmaki dla świnek morskich

Ciekawą opcją są kolby bezzbożowe, składające się np. z bławatków, stokrotek, nagietków, malwy, rumianku i słonecznika. Często można się spotkać również z mieszankami ziół z suszem z warzyw.

Należy uważać na ilości innego typu przysmaków, szczególnie tych najbardziej kalorycznych i co za tym zwwykle idzie – uwielbianych przez świnki morskie.