Kuweta dla kota

Sortowanie

Toaleta – komfortowo i praktycznie

Zapewne kuweta nie jest przysłowiowym tronem, jakim mieni się muszlę klozetową człowieka, niemniej stanowi jedno z ważniejszych miejsc, często odwiedzanych przez kota wspólnie zamieszkującego z nami w domu. Kuweta winna być dla kota wygodna, dostosowana do jego wielkości. Dobra kuweta dla kota, powinna być łatwa w czyszczeniu i utrzymaniu czystości dla właściciela.

 

Kuweta dla kota – rodzaje

Głównymi dwoma typami kuwet dla kota są kuwety kryte i kuwety odkryte. W wielu domach znajdują się oba typy kocich toalet. Kuwety otwarte są łatwe w czyszczeniu, posiadają zazwyczaj ochronny rant, który ma zatrzymywać żwirek wewnątrz kuwety, kiedy kot instynktownie zagrzebuje swoje ekskrementy. Kuwety kryte, zazwyczaj z ruchomymi drzwiczkami, lepiej od odkrytych izolują zapachy, świetnie zapobiegają rozsypywaniu się żwirku oraz, co dla wielu kotów istotne, zapewniają kotu intymność podczas wypróżniania się. Kuwety kryte posiadają często filtry węglowe. Dostępne na rynku kuwety dla kota są najczęściej prostokątne, ale można znaleźć też kuwety narożne i okrągłe.

Do kuwet przeznaczonych jest wiele akcesoriów, takich jak łopatki, folie, wycieraczki, odświeżacze, szczotki, odkurzacze. Wyposażeniem dodatkowym kuwet są też odświeżacze powietrza.

W naszym sklepie zoologicznym znajdziesz wszystko do kompleksowego urządzenia kotu toalety. Sprawdź naszą bogatą ofertę żwirków i wybierz optymalny dla Ciebie i Twojego mruczącego pupila.