Kuweta kryta

Sortowanie

Czysto i dyskretnie

Kuweta jest tym miejscem, do którego każdy kot wcześniej czy później zmierza, a każdy właściciel kota pragnie by swoje potrzeby dotyczące wypróżniania się kot dokonywał właśnie w kuwecie. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kuwety uwzględniający wielkość i preferencje kota. Trzeba pamiętać, iż dla części kotów wielkość, kwestia czy jest to kuweta zamknięta czy otwarta, może decydować czy chętnie z niej korzysta czy nie.

 

Kuweta kryta – komfort dla mruczka i jego opiekuna

Kuwety kryte, zazwyczaj prostokątne, mają szereg niezbywalnych zalet, zarówno dla kota jak i jego właściciela. Kuwety kryte ze względu na swoją konstrukcję zapewniają kotu prywatność w czasie opróżniania się. To pragnienie intymności nie jest kocią fanaberią, ale częścią jego natury. Zamknięcie z każdej strony (kuwety kryte wyposażane są też w drzwiczki) dobrze sprawdzają się w zakresie izolowania nieprzyjemnych zapachów, zwłaszcza jeśli są to kuwety wyposażone w układy filtrujące (zazwyczaj są to filtry węglowe, których aktywność utrzymuje się przez kilka miesięcy). Kuwety kryte doskonale sprawdzają się w zapobiegania rozsypywaniu się żwirku. Oferowane kuwety dostępne są w wielu wariantach – od podstawowych, klasycznych rozmiarów, po rozmiary L i XL. Wiele dostępnych modeli kuwet krytych posiada uchylną część, by łatwiej było zawartość kuwety uprzątnąć.

 

Gdzie ustawić kuwetę dla kota?

Każdy właściciel kota powinien pamiętać, że należy ustawiać kuwety z dala od jedzenia. W przeciwnym razie kot może takiej kuwety unikać, nie tyle z powodu jej typu czy charakteru, ale z powodu niewłaściwego umiejscowienia.