Drapak dla kota

Sortowanie

Przyjemne z pożytecznym

Istnieją różnego rodzaju akcesoria podnoszące dobrostan kotów, jednak niewiele z nich daje kotom poczucie szczęścia. Do tych nielicznych „pewniaków” z pewnością należą drapaki. Prócz oczywistej frajdy jaką dają kotu, drapaki mają wyraźne cele prozdrowotne, gdyż wzmagają całoroczną aktywność kota, przeciwdziałając ryzyku nadwagi, otyłości oraz wystąpienia szeregu innych, pokrewnych problemów.

Czy każdy kot powinien mieć drapak?

Drapaki aktywizują kota w obszarze całego jego ciała. Szczególnie powinny być w nie zaopatrzone domy i mieszkania, z których koty nie wychodzą lub wychodzą niezbyt często. Drapak bezpośrednio wspiera dobry stan pazurów. Drapak, w zależności od wielkości i konstrukcji, może byś strefą intymnego odpoczynku kota.

 

Czym się kierować przy wyborze drapaka dla kota?

Drapak dobrej jakości to stabilna konstrukcja wykonana z wysokiej jakości naturalnych lub sztucznych materiałów, gdzie słupki najczęściej pokryte są sznurkiem z naturalnego sizalu. Duże znaczenie ma wielkość drapaka. Najlepiej gdy jego rozmiar pozwala na to, by kot naturalnie
i swobodnie mógł się na nim wyciągnąć, a drapiąc go czuć się wygodnie i komfortowo. Im bardziej skomplikowany drapak, tym bardziej wspierana jest aktywność domowego tygryska. Drapaki w wielu domostwach przeciwdziałają częstemu problemowi, jakim jest drapanie przez koty mebli. Drapaki sprzedawane są w różnych konfiguracjach i wielkościach, od niskich o wysokości do kilkudziesięciu centymetrów, po drapaki średnie i wysokie, sięgające nawet ponad 2 metry wysokości. Drapaki przyjmują formy słupków, wież, mat oraz rozbudowanych konstrukcji wielopiętrowych.