Miski i fontanny dla kota

Sortowanie

 

Kocia zastawa

Miski dla kota stanowią elementarne kocie akcesorium. Muszą być co najmniej dwie: na wodę i na pokarm. Najlepiej by były od siebie oddalone – wynika to z natury kotowatych, które instynktownie nie zanieczyszczają wodopoju pokarmem. Warto mieć więcej niż jedną miskę na wodę dla kota, np. w różnych lokalizacjach mieszkania. Latem warto udostępnić kotu poidełko, np. w formie fontanny.

 

Czym się kierować wybierając miski dla kota?

Miski dla kota powinny mieć odpowiedni rozmiar. Istotne, by były szerokie, gdyż nieustanne trącanie wibrysami (włosami czuciowymi – powszechnie nazywanymi wąsami) o krawędzi miski jest dla kota naprawdę uciążliwe. Jeśli stawiamy miskę na pewnej wysokości, np. na kredensie, to warto by nie stłukła się w razie upadku na ziemię. Powinna więc być metalowa lub plastikowa. Problem ten znika jeśli kot zarówno karmę jak i wodę spożywa tylko na poziomie podłogi. Miski dla kota mogą wtedy być też ceramiczne. By zapobiec ślizganiu i przesuwaniu miski przy naporze kota, można wybrać egzemplarze z gumową podkładką. By dodatkowo zadbać o czystość przestrzeni wokół misek dla kota, warto ustawiać je na podkładkach.

 

Miski dla kota – do wyboru, nie tylko koloru

Miski dla kota przeznaczone na pokarm mogą występować w wielu rodzajach (jak choćby  niski stolik z wkładanymi pojemniczkami) i posiadać wiele opcji (np. dozownik do miski dla kota – to świetne rozwiązanie w sytuacji kiedy kot zostaje sam na wiele godzin). Kocie akcesoria powinny zawierać też komplet misek podróżnych. Zwykle są one składane i przez to bardzo praktyczne i funkcjonalne.

W naszym sklepie wybierzesz miski dla kota, możliwie najlepsze zarówno dla Ciebie jak i Twojego pupila.