Zęby psa

Szczerze o szczerzeniu

Potrzeba dbania o prawidłową higienę zębów i jamy ustnej u psów, powinna być tak oczywista, jak u ich opiekunów. I tak samo jak u ludzi, zaniedbane zęby mogą stać się przyczyną wielu chorób. Dlatego regularna kontrola uzębienia jest tak ważna.

Nawarstwiająca się na zębach i przyzębiu płytka bakteryjna, prowadzi do powstawania kamienia. Powinien on być regularnie ścierany, np. przy pomocy kości, suszonych skór czy gryzaków. By zapobiegać na bieżąco odkładaniu się osadu, należy używać specjalnej pasty, przeznaczonej dla psów. Zabiegi pielęgnujące zęby, zazwyczaj wpływają pozytywnie również na dziąsła i przyjemniejszy zapach z pyszczka.

Czego używać do pielęgnacji psich zębów?

Właściciel psa ma do wyboru wiele różnych produktów, pomagających w utrzymaniu higieny jamy ustnej psa i jego zębów. Nie są to tylko szczoteczki, ale też płyny i spraye. Być może zabieg czyszczenia zębów nie od razu będzie należał do ulubionych rytuałów (i to dla obu stron – zarówno dla psa, jak i jego właściciela). Warto jednak powtarzać go regularnie, stopniowo i nie na siłę. Z czasem masowanie zębów pastą może okazać się co najmniej neutralne. Zapraszamy do zapoznania się z artykułami do higieny jamy ustnej i uzębienia dostępnymi w naszym sklepie zoologicznym.