Karma bezzbożowa dla psa

Sortowanie

Bez zboża – bez problemu

Karma bezzbożowa dla psa stanowi bezpieczny, optymalizowany wybór dla każdego psa, szczególnie ze skłonnością do alergii pokarmowych, czy z problemami natury gastrycznej.

Idealnie skomponowana karma powinna zawierać produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym mięso, podroby, itp.) w proporcji wynoszącej około 80%. Pozostałe składniki to warzywa, owoce, zioła, a czasem też oleje, czy wyciągi roślinne. Produkty zbożowe natomiast są dla psa trudno przyswajalne, a w dodatku mogą wywołać alergie (tak skórne, jak i pokarmowe). Zawartość zbóż
(i tak stosunkowo niewielka) wskazana jest jedynie przy dużym zapotrzebowaniu na węglowodany, a więc w pożywieniu np. dla psów bardzo aktywnych. Dla zdrowego dorosłego psa o prawidłowej masie ciała obecność zboża w karmie nie jest potrzeba właściwie wcale.

Co najczęściej kryje się pod nazwą produktów zbożowych?

Zawartość produktów zbożowych w karmie nie oznacza wzbogacenia pożywienia np. o olej z pestek dyni, bogaty w nienasycone tłuszcze. Zwykle chodzi bardziej o zboża przetworzone np. makarony, które dodają karmie jedynie objętości.

Czy karmy zbożowe są drogie?

Nasz sklep zoologiczny oferuje najlepsze karmy bezzbożowe, co nie oznacza, że ich zakup nadszarpnie domowy budżet. Produkty zbożowe są zapewne tańsze od mięsa, ale też mniej wartościowe – nie spełniają elementarnego zapotrzebowania psa na wartości odżywcze. Pełnowartościowa karma w ogólnym rozrachunku okazuje się niedroga! A podając bezzbożową karmę swojemu psu, zaoszczędzisz mu wielu nieprzyjemnych przygód gastrycznych.