Szczotki dla psa

Piękno to zdrowie

Szczotkowanie psa to zabieg konieczny, niezależnie od długości sierści. W przypadku psów o długiej sierści wydaje się to bardziej oczywiste niż w przypadku krótkowłosych czworonogów. Zabieg szczotkowania pozwala na pozbycie się podszerstka, martwych włosów i kołtunów, a także masuje skórę, stymulując wzrost nowych włosów. Warto przyzwyczajać do szczotkowania psie dzieci już od pierwszych miesięcy życia. Oswojenie psa ze szczotką to pierwszy stopień do przeprowadzenia zabiegu jako przyjemnego rytuału, a nie zła koniecznego.

Jak wybrać dobrze?

Istnieje wiele rodzajów szczotek przeznaczonych dla psów. Są to między innymi najbardziej uniwersalne szczotki z włosia (nieco droższe, ale starczają na lata), włosiano-miedziane, włosiano-plastikowe, różnego rodzaju zgrzebła, trymery (przeznaczone dla krótkich sierści) i furminatory (do wyczesywania podszerstka). Wybierając odpowiedni sprzęt do szczotkowania należy pamiętać, by był on bezpieczny (w niektórych szczotkach niższej jakości, metalowe końcówki zakończone są ostro – może to zranić skórę psa), skuteczny (np. nie nazbyt giętki) i dopasowany do długości sierści.

W ofercie naszego sklepu zoologicznego na pewno dobierzesz odpowiednią szczotkę dla swojego psa. Zobacz też na inne akcesoria do pielęgnacji skóry i sierści z naszej oferty.