Szelki dla psa

Alternatywa na szelkach

Szelki dla psa stanowią alternatywę dla obroży, szczególnie podczas spacerów. Szelki bardzo szybko stały się popularne wśród właścicieli psów. Pochodzący od akcesoriów do psich zaprzęgów produkt, początkowo kojarzony był z małymi, czy wręcz miniaturowymi, rasami psów. Funkcjonalność i wygoda szelek podbiła jednak serca opiekunów szczekających czworonogów każdej wielkości.

Nic więc dziwnego, że szelki dla psa tak szybko podbijają rynek branżowy. Są rozwiązaniem niezwykle wygodnym, i to zarówno dla właściciela, jak i samego psa. Opiekunowi łatwiej jest kontrolować ruchy psa i korygować jego zachowanie, szczególnie, gdy wcześniej utrzymanie zwierzęcia z obrożą na szyi w ryzach bywało trudne. A wiadomo, że im sprawniejsza kontrola podczas spaceru, tym większe bezpieczeństwo dla psa i innych uczestników ruchu pieszego.

Szelki uwielbiane są przez psy dlatego, że są dla nich po prostu dużo wygodniejsze. Komfort psa i jego opiekuna podsyca jeszcze inna ważna kwestia. Ruchliwemu psu zdarza się szarpać, wyrywać do przodu, czy wykonywać gwałtowne ruchy. Mając na szyi obrożę pies naraża się na podduszenie, uwieranie, nadwyrężenie, a nawet uszkodzenie karku, czy choćby zranienie skóry. Ubrany w dobrze dopasowane szelki pies na pewno nie zrobi sobie krzywdy, a to z powodu praw fizyki. Siła nacisku rozłożona będzie na kilka punktów, a nie jak w przypadku obroży – na jednym.

Odpowiedni rozmiar szelek dla psa – przypomnij sobie podstawy rysunku

By szelki dla psa były wygodne i bezpieczne dla niego, muszą zostać odpowiednio dopasowane. A dobieramy je zawsze pod konkretne zwierzę, jego indywidualne wymiary. W których miejscach więc zmierzyć pupila? Wiele osób uczyło się rysować na podstawie uproszczenia wszystkiego do figur geometrycznych. Chcąc w taki sposób poczynić szkic pod rysunek psa, okręgiem zaznaczymy głowę, a trójkątami uszy. Pierwszy prostokąt jest przechylony – to szyja, która łączy się z kolejnym prostokątem – poziomym i największym – to klatka piersiowa. Z niej wychodzą dwie cienkie pionowe figury – to przednie łapy. Prostokąt klatki piersiowej łączy się z drugim poziomym prostokątem – jest on węższy od pierwszego – z niego poprowadzimy linie tylnych nóg.

Najważniejsza jest teraz dla nas największa figura, czyli prostokąt, na podstawie którego narysujemy klatkę piersiową. Wymiary tego prostokąta są w przybliżeniu wymiarami, których potrzebujemy przy doborze rozmiaru szelek dla psa.

 

Uwaga – szelki dla psa młodego i szczeniaka – rozmiar ma znaczenia

Trzeba wyróżnić, że nieodpowiednio dopasowane szelki mogą niekorzystnie wpływać na rozwijające się stawy, kości i mięśnie szczeniąt i młodych psów. Dlatego bardzo istotne jest dopasowanie rozmiaru szelek do wielkości psa.

 

Szelki dla psa-pasażera

By zapewnić psu przewożonemu samochodem, kierowcy tego samochodu i innym uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwo i komfort, możemy nabyć szelki do samochodu. Działają one tak jak pasy bezpieczeństwa i nimi w istocie są.

Różne możliwości dla różnych aktywności – szelki dla psa

Szelki dla psa to alternatywne rozwiązanie dla obroży, nie tylko w czasie spacerów, ale też podczas treningów. Sportowe szelki są lżejsze od klasycznych, spacerowych. Wykonane są ze specjalnych tkanin, nie uwierają i jeszcze lepiej przepuszczają powietrze. Świetnym dodatkiem do szelek może być zawieszka z danymi opiekuna psa oraz elementy odblaskowe. Komfort i bezpieczeństwo gwarantowane.