Przysmaki dla psa

Sortowanie

Pyszne nagrody i zdrowe przekąski

Przysmaki dla psa mają zwykle trzy główne funkcje. Po pierwsze są świetnym uzupełnieniem diety (ale nie powinny być jej bazą), po drugie – pomagają w szkoleniu czworonoga, uczeniu go dobrych nawyków i oczywiście po trzecie – są sposobem wyrażania miłości i więzi, doskonałym narzędziem do rozpieszczania. Ważne, by przysmaki dla psa służyły mu – były nie tylko pyszne, ale też wartościowe.

Kiedy przyjemności są też zdrowe

Kolejną istotną i korzystną właściwością niektórych przysmaków dla psa, jest ich pozytywne działanie na uzębienie. Kości, suszone skóry (np. cielęce) oraz inne twarde przekąski pomagają dbać o zęby i zdrowie jamy ustnej, choćby poprzez ścieranie kamienia nazębnego czy masaż dziąseł. Wartością dodaną jest w tym przypadku spełnianie naturalnej i przyjemnej dla psa potrzeby gryzienia.

Na rynku dostępnych jest wiele przeróżnych przekąsek, przeznaczonych dla psów. Zaczynając od naturalnych kości i suszonego mięsa, przez paszteciki i krokiety, kończąc na dropsach i ciastkach. Przysmaki dla psa, co może wydawać się oczywiste, są czymś zupełnie innym, niż te przeznaczone dla ludzi. Jako odpowiedzialni opiekuni pod żadnym względem nie powinniśmy serwować swojemu pupilowi czekolady czy innych słodyczy. Cukier jest jedną z substancji zupełnie zakazanych, szkodliwych dla psów, o czym musi pamiętać nawet najbardziej nieasertywny właściciel.

Co innego raz na jakiś czas pozwolić zjeść pupilowi mniej zdrową, ale psią przekąskę (np. jedno
z przepysznych, ale bardzo kalorycznych ciasteczek), nawet jeśli prócz wartości smakowych, nie niesie ze sobą zbyt wiele dobrego, podana rzadko – nie zaszkodzi.

Warto pamiętać, że podobnie jak karmy dla psa, również przeznaczone dla niego przysmaki rozróżniane są pod względem np. potrzeb psów na określonym etapie życia. Zupełnie inne przekąski powinniśmy podawać szczeniętom (możemy wybrać te średnio twarde, z dużą zawartością białka), inne dorosłym osobnikom, a inne seniorom – by nie nadwyrężać ich układu pokarmowego i nie przyczynić się do tycia i nadwagi.

W naszym sklepie zoologicznym znajdziesz przysmaki dla psa, które łączą dobry smak
z odpowiednimi właściwościami odżywczymi, dostosowane do potrzeb psów w różnym wieku lub
o różnej wielkości. Oczywiście psy, podobnie jak ludzie, posiadają indywidualne preferencje. Niektóre psy przepadają np. za suszonym mięsem, a inne zabierają się do niego niechętnie lub omijają z daleka. Najlepiej próbować różnych przekąsek i wybrać te, które są zdrowe i jednocześnie pyszne dla Twojego psa. Ostatecznie jeśli choćby najzdrowszy i najbardziej wartościowy przysmak nie zasmakuje psu – nie spełni żadnej ze swych funkcji.