Zabawki dla kota

Zew zabaw – to leży w kociej naturze

Niezależnie od tego ile czasu jesteś w stanie poświęcić swemu kotu, niewątpliwie potrzebuje on rozrywki i zabawy. Czynności o takim charakterze znacząco wpływają na ogólną kondycję kota,
w tym nawet na jego zdrowie. W dodatku przez zabawę kot realizuje zwykle swoje naturalne instynkty, jak choćby polowanie. Niezależnie od wieku kota i etapu życia, na którym aktualnie się znajduje, powinien on mieć kilka swoich zabawek, które urozmaicą mu czas oczekiwania na powrót właściciela lub przydadzą się w zabawie z nim.

Zabawki dla kota – rozrywka dla ciała i ducha

Zabawki dla kota to zaskakująco bogaty asortyment, oferujący gadżety do rozrywek ruchowych, ale też intelektualnych. Warto zapewnić kotu własne zabawki, nim staną się nimi firanki, kwiaty i inne elementy naszego mieszkania. A jest w czym wybierać.

Zabawki dla kota to różnego rodzaju wędki, piórka na patyku, piłki, myszki pluszowe i inne, bardziej klasyczne gadżety. Bardziej niestandardowe zabawki dla kota to natomiast interaktywne gry, łamigłówki z przysmakami, gadżety z wskaźnikami laserowymi, równie atrakcyjne tunele, które szeleszczą, błyszczą i z łatwością zdobywają kocią uwagę.

Należy pamiętać, że poprzez zabawę można nauczyć kota wielu dobrych odruchów i pożytecznych nawyków. Może to stanowić jedną z głównych przesłanek przy doborze zabawek dla kota.

Kocie ziele – Zabawki dla kota

Niezwykle atrakcyjne dla kotów jest ziele zwane kocimiętką. Jego zapach intensywnie wabi koty, a przy tym nie wpływa niekorzystnie na te zwierzęta. Nie dziwi więc częsta obecność kocimiętki w zabawkach dla kota i innych kocich akcesoriach. Zawartość ziela wspiera aktywność kota, wydłuża czas zabaw, pozytywnie wpływając na ogólną kondycję mruczącego pupila. Istnieją jednak koty odporne na działanie kociego ziela, obok którego przejdą obojętnie. Są to jednak wyjątki.