Transporter dla kota

Komu w drogę, temu kot – Transportery dla kota

Choć nie każdy kot zwykł wychodzić poza obszar mieszkania, transportera będzie potrzebował co najmniej kilka razy w roku. Nie dość, że to niezbędny element w czasie dłuższych wyjazdów, to każda wizyta u weterynarza wymaga przecież transportu zwierzaka.

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze transportera dla kota?

Transportery dla kota powinny być możliwie jak najbardziej wygodne i komfortowe dla pupila. Prawdopodobnie wyjście z domu będzie dla niego bardzo stresujące. Warto uprzyjemnić mu te ciężkie chwile, a przynajmniej nie dokładać zmartwień np. zbyt ciasnym transporterem. Jego wielkość ma duże znaczenie. Kot powinien mieć możliwość swobodnego odwrócenia się oraz położenia.

Transportery wykonywane są z przeróżnych materiałów: z plastiku, metalu, wikliny oraz usztywnianego materiału tekstylnego.

 

Transporter – przenośny koci pokój

Część transporterów dla kota przypomina mały, przenośny domek. We wspólnym interesie właściciela i jego kociaka leży, by oboje tak go właśnie traktowali. Można pomóc zwierzakowi oswoić się z transporterem, a nawet go polubić. Wystarczy, że nie będziemy chować transportera głęboko, a zamiast tego ustawimy go w przestrzeni mieszkania, jako jedno z możliwych miejsc odpoczynku pupila.

 

Warto pamiętać

W czasie podróży może dojść do wypróżnienia u zestresowanego mruczka, dlatego warto wyłożyć transporter dla kota podkładką higieniczną, która pochłonie nie tylko ciecz, ale też część jej zapachu. Należy też pamiętać o karmie i przede wszystkim wodzie. Warto włożyć też do transportera ulubiony koc kota.